Basur nasıl anlaşılır | Basur Hemoroid | Basur ve Hemoroid Hastalığı hakkında

Basur nasıl anlaşılır1. Derece Hemoroid Nasıl Anlaşılır ?

Hemoroidler ne görülür ne de ele gelir. Dışkılama sonrasında oluşan açık kırmızı kanamalar en önemli belirtisidir. Ağrılar oluşmaz, nadiren kaşıntı ve yabancı cisim hissi olabilir.

2. Derece Hemoroid Nasıl Anlaşılır ?

Nodüller ıkınma sırasında dışa doğru çıkarlar, daha sonra kendiliğinden yerine geri kayarlar. Kanamalar görülür, ayrıca kaşıntı, yanma, akıntı ve ağrı da oluşabilir.

3. Derece Hemoroid Nasıl Anlaşılır ?

Nodüller kendiliğinden geri kaymaz fakat parmak ile itilerek tekrar yerlerine yerleştirilebilirler. Hemoroidleri kaplayan dokuların sertleşmesi sonucunda kanamalar azalır çünkü doku yaralanmaya karşı daha dirençli olur. Ağrı, kaşıntı ve akıntılar artar ve buna bağlı olarak makat etrafında egzamalar gelişebilir. Dışarıya çıkmış memeler boğulabilir ve içindeki kanın pıhtılaşma (tromboz) sonucu şiddetli ağrılar meydana gelebilir.

4. Derece Hemoroid Nasıl Anlaşılır ?

Bu safha sabitleşmiş anal prolaps olarak adlandırılır. Hemoroidler artık devamlı dışarıdadır ve içeriye doğru yerleştirilemezler. Dışarıya sarkmış bağırsak kaplaması devamlı akıntıya sebep olur ve egzama ve iltihaplanmalar gelişebilir. Kanamalar nadirdir ve bazen istem dışı kaçırmalar olabilir. Zaman içinde ülserleşme veya sıkışmaya bağlı doku boğulması görülebilir, bu durum ağrıları yüksek safhaya çıkarır.


Etiketler : hemoroit , basur nedir , hemoroid , hemoroid nedir , hemoroid nasıl oluşur , hemoroid tedavisi , hemoroid bitkisel tedavi , hemoroid resimleri , hemoroid nedir , hemoroid ilaçları , hemoroid şifalı bitkiler , bağırsak kanseri , basur , mayasıl , hemoroid nasıl anlaşılır , derecelerine göre hemoroid , birinci derece hemoroid , ikinci derece hemoroid , üçüncü derece hemoroid , dördüncü derece hemoroid ,

Yorumlar


Yorum Yap

İlgili Son 10 Haber

(c) 2008 Her Hakkı Saklıdır, Basur Hemoroid - ( Basur ve Hemoroid Hastalığı hakkında )
jk