Hemoroid İlaçları | Basur Hemoroid | Basur ve Hemoroid Hastalığı hakkında

Hemoroid İlaçlarıHemoroid Tedavisinde Kullanılan Krem Fitil ve Haplar

Hemoroid tedavisi için kullanılan ilaçlar daha çok hastalığa bağlı gelişen şikayetleri azaltmaya yöneliktir kalıcı tedavi edici değillerdir. İlaçla tedavi genellikle çürük dişin ayrısını kesmek için alınan ağrı kesici gibidir. Ağrı geçer ama diş hala çürüktür ve yine ağrıyabilir.

Hemoroid için Ağızdan Alınan İlaçlar;

Daflon : Makat bölgesindeki toplar damarları kısmen daraltarak ağrı,şişlik ve kanamayı azaltır. Önemli bir yan etkisi yoktur sürekli kullanımda günde 2 tablet,  şikayetin çok arttığı dönemler ise günde 4-6 tablet alınır.

Doxium : Daha çok mikrodolaşımı düzenleyerek toplar damar dönüşünü rahatlatır böylece basurdan kaynaklanan rahatsızlıklar geriler. Şikayetin derecesine göre günde 1-3 tablet alınır.

Ağrı kesiciler : Ağrının yoğun olduğu dönemde ağrıyı azaltmak için kullanılır ve türü önemsizdir.

Hemoroid için krem Şeklinde Uygulanan Basur İlaçları;

Anestol : Makat çatlağı, boğulmuş basur, cilt yanığı gibi ağrılı her durumda kullanılabilir içindeki bölgesel uyuşukluk sağlayan maddeler sayesinde ağrıyı azaltır. Sadece dış kısma sürülür.

Hedensa pomat : İçerdiği maddeler bölgesel olarak ağrıyı ve şişliği azaltır, mentol serinlik hissi vererek rahatlatır. Hem dışarı hemde kanülle anüs içine sıkılarak uygulanır.

Hemoralgine pomat : İçerdiği uyuşturucuyla ağrıyı, damar büzücülerle kanamayı azaltır, dışarı ve kanülle anüs iç kısmına günde iki defa uygulanabilir.

Kortos krem : İçerdiği kortizon sayesinde şişlik ve kaşıntıyı azaltır, kortizonun ciltte yapabileceği başka sorunlar sebebiyle uzun süre kullanılmamalıdır. Günde iki defa uygulanabilir.

Procto-Glivenol krem : İçerdiği bölgesel uyuşturucuyla ağrıyı azaltır, şişlik ve kaşıntıyı azaltan maddeler şikayetlere iyi gelir, belirgin yan etkisi yoktur. Günde iki defa uygulanabilir.

Proctolog krem : Kaşıntı ve şişlik hissini azaltabilir, kortizon içermediğinden belirgin yan etki oluşturmadan uzun süre kullanılabilir. Günde iki defa uygulanabilir.

Fitil Şeklinde Uygulanan Basur İlaçları

Kortos fitil (supozituvar) : İçerdiği kortizon sayesinde şişlik ve kaşıntıyı azaltır, kortizonun ciltte yapabileceği başka sorunlar sebebiyle uzun süre kullanılmamalıdır. Günde iki defa uygulanabilir.

Procto-Glivenol (supozituvar) : İçerdiği bölgesel uyuşturucuyla ağrıyı azaltır, şişlik ve kaşıntıyı azaltan maddeler şikayetlere iyi gelir. Belirgin yan etkisi yoktur. Günde iki defa uygulanabilir.

Proctolog (supozituvar) : Kaşıntı ve şişlik hissini azaltabilir, kortizon içermediğinden ve belirgin yan etki oluşturmadığından uzun süre kullanılabilir. Günde iki defa uygulanabilir.


Etiketler : hemoroit , basur nedir , hemoroid , hemoroid nedir , hemoroid nasıl oluşur , hemoroid tedavisi , hemoroid bitkisel tedavi , hemoroid resimleri , hemoroid nedir , hemoroid ilaçları , hemoroid şifalı bitkiler , bağırsak kanseri , basur , mayasıl , hemoroid ilaçları , ağızdan alınan hemoroid ilaçları , hemoroid kremleri , basur fitilleri , Proctolog , Procto-Glivenol , Kortos fitil , Proctolog krem , Hemoralgine pomat , Hedensa pomat , Anestol , Daflon , Doxium ,

Yorumlar


Yorum Yap

İlgili Son 10 Haber

(c) 2008 Her Hakkı Saklıdır, Basur Hemoroid - ( Basur ve Hemoroid Hastalığı hakkında )
jk